Aktualno

Prostoferji iz vse Slovenije, tudi s Hrastnika krepijo varno vožnjo


V okviru projekta PROSTOFER, ki povezuje že 113 občin, je letos prvič potekal dogodek Najprostofer, namenjen zahvali in dodatnemu usposabljanju prostovoljnih voznikov.

Na AMZS Centru varne vožnje na Vranskem se je zbralo več kot 100 prostoferjev iz vse Slovenije – vsak je bil izbran kot najuspešnejši voznik svoje občine. Preizkusili so se v vajah varne vožnje, se udeležili predavanja o prometni varnosti ter prejeli priznanja Najprostofer 2025.

»Prostoferji vsak dan dokazujejo, da je solidarnost živa. Z dogodkom jim želimo izkazati zahvalo in okrepiti njihovo prometno znanje,« so poudarili organizatorji iz Zavoda Zlata mreža ob podpori partnerjev projekta – Zavarovalnice Triglav, A1 in Javne agencije za varnost prometa RS.

Projekt PROSTOFER danes povezuje več kot 1300 prostovoljcev, ki opravijo okoli 25.000 prevozov letno, večinoma do zdravstvenih ustanov. Povprečna starost voznikov je 64 let, najstarejši uporabnik storitve pa ima kar 104 leta.

Prostoferji – srčni in varni vozniki.